خانه / اخبار تصویری / آغاز نخستین دوره ضیافت اندیشه استادان مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان

آغاز نخستین دوره ضیافت اندیشه استادان مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان

نخستین دوره ضیافت استادان و اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان با حضور رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی، رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان امروز و در نخستین روز دوره ضیافت اندیشه که در مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حضور ارزشمند مردم در روز ۲۹ اردیبهشت و در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، که حقیقتا مایه سربلندی و عزت ملت ایران شد را تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به مواضع رسانه‌های خارجی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در ایران، افزود: بنده در روزهای منتهی به انتخابات، مواضع رسانه‌های خارجی در خصوص انتخابات و مطالبی که در این خصوص درج می‌کردند را مرور می‌کردم و در این رسانه‌ها دو نکته اساسی مطرح می‌شد؛ نخست این نکته را القا می‌کردند که در مردم ایران میل و شوقی برای حضور در انتخابات نیست و دوم اینکه، رییس جمهور از پیش تعیین شده است.

شفیعی تصریح کرد: انتخابات نشان داد که هیچ‌یک از این دو ادعای رسانه‌های خارجی درست نبود و اراده مردم بود که سرنوشت انتخابات را تعیین کرد؛ اکنون نیز امیدوارم شاهد آغاز دور جدیدی از کار و تلاش و خدمت در کشور باشیم، چرا که خدمت به مردم، در شمار بهترین کارهاست.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به برگزاری نخستین دوره ضیافت اندیشه در مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، گفت: بسیاری از استادان و مدرسان دانشگاه‌ها، در بسیاری موارد به دلیل مشغله‌های علمی، کمتر فرصت می‌کنند که در خصوص مسایل روز و نیازهای جامعه و دانشجویان، بررسی و هم‌فکری داشته باشند و به همین دلیل گاهی احساس می‌کنیم که دانشجویان، جلوتر از ما حرکت می‌کنند. فرصت‌هایی مانند طرح ضیافت اندیشه این شرایط را فراهم می‌کند که استادان دور هم جمع شوند و در خصوص بسیاری مسایل هم‌فکری و هم‌اندیشی کنند.

وی افزود: طرح ضیافت اندیشه در ابتدا نظام‌مند نبود و حتی در اجرای آن نیز مخالفت‌هایی وجود داشت، ولی اکنون نظام‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های ضیافت اندیشه تدوین و کار به صورت یکسان در کشور در حال انجام است. استادانی که در این دوره حضور می‌یابند نیز مورد تایید یک مرجع مرکزی و دارای شایستگی‌ها و صلاحیت‌های لازم هستند. با توجه به استادان بسیار خوبی که برای ضیافت اندیشه در دانشگاه‌ها اعزام می‌شوند، اکنون طرح در سیاسی‌ترین دانشگاه‌ها نیز پذیرفته شده است و اعضای هیات علمی از آن استقبال می‌کنند.

شفیعی تاکید کرد: ماموریت اجرای دوره ضیافت اندیشه در دانشگاه‌ها بر عهده معاونت آموزشی و وظیفه پشتیبانی نرم‌افزاری نیز بر عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها است. گواهی این دوره نیز در مستندات ماده یک ارتقا، پذیرفته شده و غیرقابل مناقشه است.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ضمن تبریک بابت برگزاری نخستین دوره ضیافت اندیشه استادان در مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، اظهار کرد: طبیعی است که در مجموعه جهاد دانشگاهی باید شاهد اتفاقات متفاوتی باشیم و عنوان “جهاد”، مسئولیت مضاعفی را ایجاد می‌کند و قطعا با حضور همه افرادی که امروز در این نشست حضور دارند، این اتفاق دور از دسترس نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، سیدعلیرضا علوی، سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نیز در ابتدای این نشست با اشاره به حضور پرشور ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: خدا را شاکریم که انتخابات به خوبی برگزار شد و پیروزی ملت ایران را تبریک می‌گوییم و امیدواریم دولت تدبیر و امید نیز در دوره جدید و در چهارچوب اهداف تعیین شده، موفق و پیروز باشد.

وی با اشاره به دیدارهای جهادگران جهاد دانشگاهی با مقام معظم رهبری، افزود: مطالبات مقام معظم رهبری از جهاد دانشگاهی در دو محور است؛ نخست اینکه همچنان جهادی بمانید و دوم اینکه، کارهای گزین انجام دهید. خاستگاه جهاد دانشگاهی در همه ادوار، فرهنگی بوده و در ادوار مختلف، نیروها از عرصه فرهنگ و هنر و اندیشه وارد جهاد دانشگاهی شده‌اند. جهاد دانشگاهی نیز در طول نزدیک به چهار دهه فعالیت، تلاش کرده رویکرد فرهنگی را حفظ کند و دستاوردهای خوبی نیز داشته است.

علوی تصریح کرد: اعضای هیات علمی و استادان حاضر در مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خوبی دارند و از نظر علمی نیز خروجی قابل قبولی داریم و علاقمندی به مسایل فرهنگی نیز بسیار است، ولی تاکنون این توفیق حاصل نشده که استادان این مجتمع در چنین دوره‌ای شرکت کنند. ضیافت اندیشه با دو هدف بازخوانی فرهنگی و بحث ارتقاء استادان برگزار می‌شود که قطعا هدف نخست، در اولویت است.

وی با اشاره به حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسین‌زاده به عنوان مدرس این دوره، تاکید کرد: ایشان از خوش‌نام‌ترین افراد حاضر در گروه فلسفه و معارف دانشگاه شهید چمران اهواز است و به عنوان نخستین دوره، مدرس بسیار خوبی اعزام شده است و از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان نیز به دلیل همکاری در برگزاری این دوره تشکر می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، نخستین دوره ضیافت اندیشه استادان و اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان از امروز آغاز و تا چهارشنبه سوم خرداد ادامه می‌یابد.

درباره ی علی بردیده

مطلب پیشنهادی

ثبت‌نام عتبات دانشجویان از ٢۵ آذر آغاز می‌شود

ثبت‌نام عتبات دانشجویان از ٢۵ آذر آغاز می‌شود معاون اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان: …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.